WindMaster Regatta

Дивно, але при постійному насиченні програми WindMaster Regatta залишається цілісним заходом, де все підпорядковане ідеї підтримки традицій та розвитку вітрильного спорту. Навіть після закінчення регати довгим післясмаком триватиме обговорення результатів та маси вражень, які WindMaster Regatta подарувала своїм учасникам та вболівальникам. Цей настрій учасники пронесуть через все вітрильне літо, щоб знову зустрітися на київській воді восени.
Перший етап WindMaster Regatta, де брали участь екіпажі класу "Зоряний", відбувся 10-12 травня у Севастополі. Південна «Мекка» українського вітрила порадувала учасників чудовою літньою погодою та середньої сили вітром. Участь взяли 5 човнів. Перемога дісталася екіпажу Президента Федерації вітрильного спорту України UKR 8247 В. Гурєєв / В. Кушнір. Далі, естафета змагань WindMaster Regatta була передана Києву.
Якщо перше, що почуєте про київський етап регати, буде фраза «мало вітру», не поспішайте оцінювати цей фактор негативно. Так, на відміну від деяких попередніх сезонів, усі щогли залишилися на своїх місцях. Але нестачі у спортивному азарті не було. Як сказав голова оргкомітету регати, шкіпер яхти "RnB" Ігор Юшко, "треба вміти ходити при різних вітрах".
І ці вміння були гідно оцінені. Щодня погода ставила нові завдання перед учасниками та суддівським комітетом регати. При силі вітру трохи більше 7 вузлів, потоки повітря постійно змінювали напрямок. Внаслідок цього, жодна гонка не була схожа на іншу – з кожною зміною була зміна дистанції, що мало на увазі зміну ролі берега та течії на просування яхт.
Можна сказати, що що кожен день був буквально відвойований у гарячого повітря «Київського моря». У залік пішли по 5 гонок у дивізіонах Bigboat та Sportboat, по 7 гонок провів юніорський флот класів Cadet та Optimist, а флот SB20 записав у таблицю 4 успішні старти.
Розподіл місць на п'єдесталі очікував свого рішення до фінішу останньої гонки 19 травня. У дивізіоні Bigboat та Sportboat претенденти на срібну медаль не змогли дотиснути своїх суперників. Яхта OrionIV поступилася другою сходинкою п'єдесталу екіпажу яхти MG, а в спортивному флоті Володимир Кулініченко помінявся місцями з Євгеном Никифоровим. Переможцями у цих дивізіонах стали екіпажі Ігоря Юшка «RnB» та М24 «Хуліган» Юрія Удовицького. У підгрупі спортивних яхт класу Platu25 на першому місці закінчили регату єкатеринбуржці Євгена Никифорова.
Флот міжнародного класу спортивних яхт SB20 дебютував на київській воді відразу чотирма екіпажами, у складі яких здебільшого виступали непрофесійні любителі вітрильного спорту. Цей фактор зумовив часту зміну лідера на дистанції та високий азарт перегонів. Перемога дісталася київсько-севастопольській команді Максима Барабаша.
У дитячому флоті перемогу святкували вже досвідчені спортсмени, які раніше займали призові місця WindMaster Regatta та інших великих змагань. У класі Optimist перше місце виборола член збірної України, вихованка клубу «Водник» Анастасія Пущинська. У класі Cadet недосяжними виявились переможці «Південної регати 2013» київський екіпаж Ігоря Львова та Владислава Яменка.
На урочистій церемонії закриття регати переможці та призери отримували призи з рук заслужених спортсменів та представників ділового та дипломатичного істеблішменту країни. Консул республіки Білорусь пообіцяв розширювати представництво яхтсменів своєї країни у майбутніх сезонах регати. Переможці дитячого флоту отримали призи та цінні подарунки з рук голови Ощадбанку Росії, керівника оргкомітету регати Ігоря Юшка.
Традиційний розіграш нової яхти класу Optimist провів учасник трьох навколосвітніх перегонів Володимир Кулініченко. Наш відомий у всьому світі земляк зараз проживає в США, тому дитяча яхта, що розігрується ним, отримала назву «Флорида».
Про успішний старт проекту «Перегони для благодійності» повідомив Президент «Lion's Club Ukraine» британський підприємець та яхтсмен Мартін Нанн. За його словами, навіть зусиллями екіпажів двох яхт вдалося зібрати значну суму для допомоги дитячому вітрильному спорту. Цей досвід буде розвинений у наступних сезонах регати.
Нехай завершення регати є дещо сумною подією, варто пам'ятати, що вітрильний сезон в Україні лише стартував. Попереду багато змагань та перемог, а значить, восени ми знову зустрінемося на WindMaster Regatta, щоб позмагатися та поділитися враженнями від спекотного вітрильного літа!